Piątek: 7 kwietnia 2017
Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
 
Ilość odwiedzin: 688353
Ankieta
Czego wg Pana / Pani brakuje na naszej stronie ?
Wiadomości teoretycznych
Zdjęć
Materiałów do pobrania
Odnośników do innych stron
Informacji / ogłoszeń lokalnych
Inne
 
Bloch Anita

Bloch Anita - mieszka w Nowej Wsi Czudeckiej. Od wielu lat zajmuje się ceramiką artystyczną. Wykonuje różne przedmioty z gliny (np. naczynia, biżuterię, zegary, elementy dekoracyjne,itp). Zajmuje się również makramą i innymi formami rękodzieła artystycznego. Często prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi podczas warsztatów organizowanych przez Ośrodek Kultury w Czudcu.

KONTAKT: kontakt@anita-bloch.com
Strona WWW
WIĘCEJ ZDJĘĆ


 
 
 
 
Czarnik Sławomir

Sławomir Czarnik mąż Anny z domu Kliś syn Marii i Marka. Zajmuje się malarstwem akrylowym, czasami temperowym, rzeźbą w drewnie i bardzo sporadycznie ceramiką. Na co dzień pracuje w ŚDS w Nowej Wsi na stanowisku Instruktor terapii zajęciowej.


KONTAKT: dzik.sczarnik@op.pl
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Dopart - Koczur Dorota

Dopart - Koczur Dorota - mieszka w Czudcu. Zajmuje się wszelkimi odmianami rękodzieła artystycznego. Począwszy od kwiatów z bibuły, figurek z masy solnej, haftowanych woreczków, przez decoupage i albumy aż do bardzo pracochłonnej biżuterii typu sutasz. Pani Dorota uczestniczy w licznych wystawach i pokazach.

KONTAKT: dorotka.dopart@gmail.com
Strona WWW
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Dopart Zofia

Dopart Zofia

 
 
 
 
Drzał Barbara

Drzał Barbara - mieszka w Czudcu. Rękodziełem artystycznym interesuje się od zawsze. Będąc w Zakopanem na festiwalu Ziem Górskich zafascynował ją folklor ludowy i tak już zostało. Pasjonuje ją szydełko, frywolitka, haft igłowy, krzyżykowy, przestrzenny, makrama, decoupage i wyrób świec parafinowych. Bierze udział w różnych warsztatach i wystawach.

KONTAKT: dbasia2@gmail.com
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Górka Dorota

KONTAKT: sanczo1115@wp.pl
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Jacek Justyna

Justyna Jacek - Urodziła się w 1989 roku. Mieszka w Zaborowie koło Czudca. W latach 2005 - 2009 uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku metaloplastyka. Od najmłodszych lat interesuje się sztuką. Lubi rzeźbić, malować oraz rysować. Dobra książka, towarzystwo, muzyka, a przede wszystkim sztuka to, to co lubi najbardziej. Ma swój cel i do niego dąży. Ma swoje marzenia i stara się je zrealizować.


KONTAKT: dzastin161@onet.eu
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Jacek Maria

Maria Jacek ur. 1973 roku w Rzeszowie. Obecnie mieszka w Czudcu, a pochodzi z Pstrągowej. Z domu rodzinnego wyniosła zamiłowanie do prac artystycznych, gdzie jej mama do tej pory maluje i rzeźbi. W 1993 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Maluje ikony na deskach, rzeźbi, szkicuje pastelami, maluje na szkle i porcelanie, wykonuje kartki okolicznościowe. Inspiracją do jej twórczości jest przyroda, piękno okolicznych krajobrazów i zabytków. Swoje prace prezentowała na wystawie w Ośrodku Kultury w Czudcu, na Agromanii w Strzyżowie oraz licznych kiermaszach. Tworząc odpoczywa, wycisza się i "wchodzi" w magiczny świat piękna bez którego nie wyobraża sobie życia.

KONTAKT: auri1994@autograf.pl
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Jodłowska Anna

Anna Jodłowska - Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie w 1997r. Maluje obrazy techniką olejną na płótnie i na drewnie. Inspirację czerpie z natury, dlatego też głównym tematem jej prac jest pejzaż. Od czasu do czasu, poszukując nowych wrażeń, maluje także portrety, martwą naturę, jak również sięga po węgiel, akwarele, czy technikę mieszaną.


KONTAKT: jodlowska.a@gmail.com
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Kołodziej Mieczysław

Pan Mieczysław Kołodziej urodził się w Lubeni  w 1960 r. obecnie mieszka w Czudcu. Rysować lubił zawsze, a jego pierwsze prace wykonane farbami olejnymi powstały podczas służby wojskowej. Po dłuższej przerwie w  2010 zaczął malować ponownie. Są to prace wykonane pastelami i farbami olejnymi. Pan Mieczysław nie ma wykształcenia plastycznego więc stara się nabierać doświadczenia malując różne tematy, a malowanie stało się  jego pasją. W 2011 r. praca Pana Mieczysława Kołodzieja '' słoneczna kąpiel'' zakwalifikowała się na wystawę malarstwa amatorskiego w WDK Rzeszów.

KONTAKT: mkolodziej60@gmail.com
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Matijas - Nieroda Anna

Matijas - Nieroda Anna - mieszka w Czudcu, od wielu lat zajmuje się tworzeniem biżuterii artystycznej. Tworzy serwety i obrusy koronkowe. Wykonuje liczne stroiki okolicznościowe. Pasją Pani Anny jest również fotografia. Swoje prace pokazywała na licznych wystawach i kiermaszach.

 
 
 
 
Sudacka Magdalena

KONTAKT: sudacka@o2.pl
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Środowiskowy Dom Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy

 
 
 
 
Błądziński Adam

Adam Błądziński urodził się w 1975 r. w Piekarach Śląskich. Od urodzenia mieszkał w Katowicach. Cztery lata temu przeniósł się do Gwoźnicy Górnej, do domu rodzinnego swojego ojca. Malarstwem zajął się na poważnie w roku 1997 jeszcze tworząc na Śląsku. Upodobania do plastyki i rysunku objawiły się talentem już w szkole podstawowej. Tam zajmował pierwsze miejsca w konkursach plastycznych i tematycznych. Potrzebę malowania i tworzenia wyniósł z domu rodzinnego. Ojciec i dziadek zajmowali się malarstwem „pokojowym”, a w wolnych chwilach malowali obrazy. Do dnia dzisiejszego, w Jego posiadaniu znajdują się ich prace. Pierwsza prezentacja prac Adama Błądzińskiego odbyła się z okazji „Dni Niebylca” w 2002 r., w tym też roku reprezentował On naszą gminę podczas targów „Agromanii” – święta Powiatu w Strzyżowie. Wziął również udział w "Wystawie różnorodnych prac Artystów - Amatorów z naszej gminy".
 
Chuchla Anna

Chuchla Anna
 
Fursow Konstanty

Fursow Konstanty
 
Gierlach Zdzisław

Zdzisław Gierlach – urodził się w 1965 r. w Niebylcu, mieszka w Jaworniku Niebyleckim. Po odbyciu służby wojskowej wyjechał z rodzinnej wsi na Śląsk i przebywał w Zabrzu 10 lat. Tęsknota za wsią rodzinnym domem sprawiła, że powrócił w rodzinne strony. Kilka lat temu odkrył w sobie talent rzeźbiarski. Nie posiada żadnych rzeźbiarskich dłut, po prostu nożem do cięcia płyt gipsowych z powodzeniem rzeźbi w drewnie, szczególnie w topoli i lipie. Są to figurki świętych, zadumanych postaci oraz kapliczki. Wszystkie bardzo proste, oryginalne, ludowe. W rzeźbie nikogo nie naśladuje. Swoje prace traktuje jako życiową pasję. Jest samoukiem, przykładem samorodnego talentu. Jego prace były eksponowane na kilku wystawach organizowanych przez GOK Niebylec, jak i imprezach plenerowych takich jak Dożynki czy Agromania. 
 
 
 
Lenart Irena

Lenart Irena
 
Pietrasz Edyta

Pietrasz Edyta
 
Rzeźnikiewicz - Stawarz Dorota

KONTAKT: dorotarz.77@o2.pl
Strona WWW
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Wojsa Grażyna

Wojsa Grażyna
 
Zabłyszcz Zygmunt

Zygmunt Zabłyszcz - urodził się w 1931 r. w Unisławiu. Okres dzieciństwa i młodości spędził w Chełmnie jako wychowanek domu dziecka. Następnie wyjechał do Głuchołaz, gdzie ukończył szkołę zawodową. Po odbyciu służby wojskowej w 1954 r. przybył do Gwoźnicy Górnej, gdzie do dzisiaj mieszka. Początek jego pracy twórczej przypada na rok 1945, bo już jako młody chłopak zaczął się interesować się malarstwem. Maluje obrazy realistyczne, krajobrazowe i sakralne, sceny rodzajowe, martwe natury. Robi portrety a nawet kompozycje z pogranicza abstrakcji malarskiej. Niezwykle wrażliwy na piękno natury, ciężką pracę i trud rolnika, które ukazuje w większości swoich prac. Jego dorobek artystyczny prezentowany był na wielu wystawach regionalnych i wojewódzkich, a wiele prac znajduje się w zbiorach placówek kultury, muzeów, zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W zakresie twórczości artystycznej otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in.: nagrodę twórczą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie (1973 i 1997 r.), nagrodę twórczą Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (1980 r.), wyróżnienie w III Wojewódzkiej Wystawie Plastyki Amatorskiej WDK w Rzeszowie (1989 r.), wyróżnienie w II Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Amatorskiego „Ziemia Rzeszowska” (1995 r.)


Fotografie autorstwa p. Anny Słowik pochodzą ze strony http://www.dksokol.eu/galeria/category/48-wystawa-prac-zygmunta-zabyszcza.html DK Sokół w Strzyżowie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ 
 
 
 
IGŁA-NITKA Żebro Józefa, Bober Danuta

Mieszkają w Konieczkowej w gminie Niebylec. Od kilkunastu lat są niepracującymi zawodowo w związku z tym mają sporo czasu aby zajmować się tym co naprawdę lubią.

Jest to: haft krzyżykowy, pełny,richelieu oraz ozdoby origami. To co uda się Paniom stworzyć chętnie prezentują na różnego typu wystawach i kiermaszach. Zajmują się również tworzeniem prac na indywidualne zamówienia klienta. Należymy do nowo powstającego stowarzyszenia rękodzieła przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Mają również sklep internetowy gdzie można oglądać i kupić ich prace.


KONTAKT: iglanitka@avalo.pl
Strona WWW
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Ciołkosz Maria

Ciołkosz Maria - mieszka w Wielopolu Skrz. Rękodzieło artystyczne, którym się zajmuje to: hafty, ozdoby robione na szydełku, pisanki i plamy wielkanocne.
 
Cybulska Kinga

Cybulska Kinga - mieszka w Glinku. Zajmuję się rękodziełem artystycznym. Pani Kinga komponuje z bibuły, maluje na szkle i płótnie, wykonuje palmy wielkanocne i pisanki oraz starodawne ozdoby weselne i ciasta tzw. "szyszki". Uczestniczy w wystawach w GOKiW, WDK Rzeszów, Myślenice, WDK Sędziszów, Kolbuszowa, Dębica, ODR Boguchwała. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Tradycyjne Ozdoby Bibułkowe "Kwiaty Polskie" w Myślenicach. Zdobyła nagrodę na Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Amatorskiego. II nagroda na Wielkanocnym Kiermaszu Palm i Pisanek w Rzeszowie. Medal w II Podkarpackim Konkursie na Pisankę Wielkanocną w Rzeszowie.

KONTAKT: Glinik 304, tel. (17) 2234491
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Galas Adam

Galas Adam - pszczelarz z Broniszowa. Wykonuje figurki z wosku pszczelego.
 
Komórek Halina

Komórek Halina - mieszka w Gliniku. Pasja przyszła sama, widząc piękne rękodzieło spróbowała sama i udało się i tak już trwa to ok. 25 lat. Potrafi robić bardzo wiele rzeczy, tj: rzeczy szydełkowe, rzeczy z bibułki, sznurka, ciasta, ipt. Szczególnie ulubioną dziedziną rękodzieła Pani Haliny są pisanki. brała udział w bardzo wielu konkursach i kiermaszach co potwierdzają dyplomy i nagrody. Udział w Rzeszowie, Ropczycach, Kolbuszowej i wielu innych miejscowościach. Dodatkowo należy do zespołu obrzędowego, w którym kultywowane są dawne zwyczaje: obrzędy weselne, jasełka, droby.

KONTAKT: tel. (17) 2234493
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Pociask Bronisława

Pociask Bronisława - pochodzi z Nawsia, jest poetką ludową.
 
Wrona Genowefa

Wrona Genowefa - pochodzi z Glinika. Tworzy kompozycje z bibuły, wykonuje pisani zdobione bibułą oraz palmy. Wykonuje również liczne ozdoby na szydełku.

KONTAKT: Glinik 161, tel. (17) 2234500
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
 
 
 
Zając Bernadetta, Wrona Genowefa

Zając Bernadetta - tworzy ozdoby z bibuły, ozdoby na szydełku, kartki okolicznościowe, wyszywa obrazy, wykonuje pisanki. Bierze udział w różnych wystawach gminnych. Tworzy wspólnie z mamą Panią Genowefą Wroną.

KONTAKT: Glinik 162, tel. (17) 2234500
WIĘCEJ ZDJĘĆ
 
Klub "Zręczne ręce"

Klub "Zręczne ręce" w Niebylecu
 
   
 
Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie
ul. Rynek 8, 38-120 Czudec, Powiat: strzyżowski Województwo: podkarpackie
Biuro LGD C.K. Podkarpacie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00-15 :00 Tel/Fax: (0-17) 27 64 796.
realizacja i pozycjonowanie: ideo Edito CMS powered by